
Wakacje czas start!
Zakończenie roku szkolnego w naszym Ośrodku to czas podsumowań, refleksji i wdzięczności za wspólną pracę, wysiłek oraz codzienne zaangażowanie wszystkich

Zakończenie roku szkolnego w naszym Ośrodku to czas podsumowań, refleksji i wdzięczności za wspólną pracę, wysiłek oraz codzienne zaangażowanie wszystkich

Informujemy, że w badaniach jakości wody na basenie stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej wartości parametru chloroform w wybranych punktach kontrolnych. W związku z powyższym

Zbiorcza roczna ocena jakości wody na basenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu przy ul.
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Radomiu, w którego składzie uwzględniono początkowo przedszkole, szkołę podstawową oraz internat, utworzono decyzją Kuratorium Oświaty i Wychowania z dnia 17 grudnia 1990 roku. Inicjatorem powstania placówki było Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niewidomym i Niedowidzącym „Nadzieja” w Radomiu. Całość mieściła się w małym, parterowym budynku uzyskanym nieodpłatnie od Garbarni Radomskich przez Stowarzyszenie. Uroczyste otwarcie Ośrodka miało miejsce 11 lutego 1991 roku. Była to pierwsza w Polsce placówka zapewniająca opiekę i edukację dzieciom niewidomym z dodatkowymi niepełnosprawnościami. Posiadała wówczas 7 uczniów, 9 nauczycieli w szkole i 6 w internacie.
Wraz z napływem uczniów i rozwojem placówki, zmieniła się też jej nazwa na Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Radomiu. 18 listopada 2003 roku, z udziałem księdza Prymasa Józefa Glempa, odbyło się uroczyste nadanie Ośrodkowi imienia księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego.