Światowy Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi 🌱,
Nasi uczniowie oprócz edukacji związanej z ochroną środowiska i ekologią wzięli udział w konkursie plastyczno- technicznym „Jak dbam o Ziemię”. Naszym Strażnikom Ziemi zostały przyznane nagrody. Bardzo się cieszymy, że rośnie świadomość naszych wychowanków na tematy związane z naszą Planetą i ekologią. Gratulujemy Wszystkim uczestnikom.
 
Dzień Ziemi – co to za święto?

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata. Obchodzony jest on co roku na wiosnę w 192 krajach. Jego główny cel to promowanie proekologicznych postaw i akcji na rzecz klimatu. Odgrywa on ważną rolę w edukacji społeczeństwa.

Święto to uświadamia nam zagrożenia związane z wpływem przemysłu i działalności człowieka na środowisko naturalne. Jest ich wiele: zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby, globalne ocieplenie, nadmierne zużycie surowców naturalnych…

Z okazji Dnia Ziemi organizowane są wydarzenia, które przypominają nam, jak możemy chronić naszą planetę – np.: wybierając produkty w papierowych opakowaniach, ograniczając zużycie plastiku, oszczędzając energię elektryczną i wodę, nie konsumując nadmiernej ilości dóbr.

Close Menu
Font Resize